آفريننده بدی ها کيست ۱

بخش اول:

1.عدمی بودن «شر» ّ:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 در جهان ، يك نوع موجود بيش نيست و آن خوبى هاست,  بدى ها  همه ، از نوع نيستى است و نيستى ، مخلوق نيست ; پس خالق نمى خواهد . . توضیح این که  آن چه «شر شناخته مى شود ، از نوع «عدميّات » است ; پس ماهيّت آن ها از نوع عدم و نيستى است ; مثلاً مرض و بيمارى از آن جهت نا مطلوب به شمار مى رود كه سبب مى شود شخص بيمار ، فاقد صحت و عافيت باشد ; همچنين واقعيت نابينايى و ناشنوايى همان فقدان و نداشتن بينايى و شنوايى است و واقعيتى جز همين امر عدمى ندارد .

پس هر كجا كه سخن از بدى است ، پاى نوعى فقدان و نيستى كه از هر فاعل و آفريننده اى بى نياز است ، در ميان مى باشد و تمام بدى ها و زشتى ها از آن نظر بد و زشت شمرده مى شود كه فاقد هستى و يا مستلزم نيستى است . هر كدام از درندگان و گزندگان و بلاها و آفت ها ، از آن نظر بد است كه منجر به فقدان بخشى از هستى مى شود ; بنابراين ، هستى هايى هستند كه مستلزم نيستى و عدمند و اگر همين شرور ، چنين نتايجى را در بر نداشت ، هيچ گاه زلزله و آفت هاى نباتى و حيوانى ، بد و زشت و يا «شرّ» شمرده نمى شود .

 

/ 3 نظر / 10 بازدید
آرش

جالب بود - دوستان می توانند به کلبه ی ما هم سری بزنند. به تازگی سریال - مردان بی زن - با ۱۰ فرمان به مردان بی زن - به اتمام رسیده است که شاید برای دوستان جالب باشد.

شمارشگر

با سلام ! داشتن اطلاعات از تعداد مراجعه کنندگان به سايت و بررسي تحليلي و آماري از نوع و ترکيب آنهاامروزه يکي از ضروريات کار هر مدير سايتي مي باشد . اين يک سيستم آمار گيري از بازديدکنندگان سايت يا وبلاگ شماست که نمودارها و تحليل هاي آماري زيادي از بازديدکنندگان سايتتان را به شما ارائه خواهد نمود و احتياج به ثبت نام نيز ندارد. همراه با معرفي رايگان کتاب و اميدوارم با راهنمايي و بيان نقاط ضعف و ارائه پيشنهاد جديد ما را در هر چه بهتر و بيشتر نمودن امکانات شمارشگر ياري نماييد. با تشکر.... کتاب ايران.

banoo

با سلام مطالب شما بسيار مفيد و در خور تامل هست برايتان از صميم قلب ارزوی توفيق روز افزون دارم اجازه ميخواهم از مطالب شما در بلاگ به رنگ عشق استفاده کنم منتظر پاسختان هستم خدا يار و نگهدارتان